Проти яких паразитів діє препарат?
Щомісячне застосування препарату Стронгхолд захистить вашого улюбленця від найбільш активних паразитів: бліх, кишкових гельмінтів, дирофілярій, коростяних та вушних кліщів. Крім вказанних паразитів Стронгхолд Плюс має додатковий захист проти кліщів.

ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ

Як скоро можна мити тварину після використання препарату?
Препарат всасується в кров тварини за 30 хвилин. Миття можливе за 2 години після нанесення препарату, але тільки в крайньому випадку.
Яким чином Стронгхолд діє на паразитів всередині тварини, якщо він наноситься зовні?
Препарат має системну дію. Після потрапляння на шкіру тварини, Стронгхолд всмоктується в кров. Таким чином він діє на паразитів, які знаходяться в організмі тварини.
Коли можна наносити краплі після купання?
Часових обмежень по купанню тварин та застосуванню шампуней перед використанням немає. Головна умова для нанесення препарату – шкіра тварини має бути сухою та неушкодженою.
Чи можна дітям чіпати і грати з улюбленцем після обробки тварини, і як скоро?
При застосуванні Стронгхолду слід дотримуватися правил особистої гігієни. Краплі всасуються в кров за 30 хвилин після нанесення, за 2 години тварину вже можна мити, якщо це потрібно. Ізолювання тварини від дітей чи інших домашніх улюбленців після обробки Стронгхолдом не потрібно.
Як застосовувати на вагітних і молодих тваринах?
Стронгхолд можна застосовувати для кошенят та щенят з 6-ти тижневого віку. Також препарат підходить для вагітних і годуючих тварин після консультації з ветеринарним лікарем. Дослідження доводять, що застосування Стронгхолду знижує рівень зараження щенят та кошенят гельмінтами.
Для яких тварин призначений препарат?
Препарат Стронгхолд призначений для котів та собак усіх порід з 6-ти тижневого віку. Стронгхолд Плюс – для котів 8-ми тижневого віку.
Чим небезпечні серцеві гельмінти та звідки вони беруться?
Паразити передаються тваринам через укуси комарів. Одного укусу достатньо, щоб викликати смертельне захворювання – дирофіляріоз або "серцеві глисти". Комар передає личинок дирофілярій, які на початку ростуть і розвиваються у підшкірній клітковині та м'язах. Дорослі серцеві гельмінти живуть і розмножуються у легеневих артеріях, при тяжких ураженнях – у серці і великих венах собак. Личинки паразитів вражають легені котів, викликаючи симптоми схожі на астму, дорослі глисти паразитують в легеневих артеріях. Загибель дорослих дирофілярій у котів зазвичай призводить до летальних наслідків.
Які ознаки зараження серцевими гельмінтами?
Діагностика дирофіляріозу ускладнена. У котів на ранніх стадіях захворювання відсутні клінічні ознаки. Захворювання часто діагностується як серцево-легенева недостатність.
Основними ознаками можуть бути: кашель, блювота, задишка, втрата ваги, млявість.
Звідки з'являються блохи?
Основним джерелом зараження є навколишне середовище, бліх можна раптово зловити під час прогулянки чи контакту з іншими тваринами. Відмінною рисою бліх є здатність до стрибків, що дозволяє їм легко пересуватися. Блоха здатна стрибати до 50-70 см вгору і до метра в горизонтальному напрямку. Перебуваючи в навколишньому середовищі, за допомогою антен, чутливих до температури і вібрації потоку повітря, блоха здатна знайти собаку, навіть якщо вона проходить в метрі від неї.
Чим небезпечні блохи?
Блохи можуть бути джерелом зараження стрічковими гельмінтами та іншими паразитами. Їхні укуси викликають свербіж у тварин та людей. Одного разу оселившись у вашому домі, блохи можуть залишитися там надовго. Видимі дорослі блохи – це лише «вершина айсбергу», 5% всієї популяції. А інші 95% бліх (яйця, личинки, лялечки) живуть і розвиваються у вашому будинку, звідки і потрапляють на тварину.
Звідки з'являються блохи у щенят?
Щеня може заразитися через дорослих домашніх собак або котів, які приносять паразитів з вулиці. А також через яйця бліх, що залишилися вдома після інших тварин.
Які ознаки бліх у тварини?
Свербіж, чорні частинки на шкірі або шерсті (фекалії бліх).
Як обробляти щенят від бліх?
Перші тижні життя щенята залежать від матері. Тому саме їй потрібна найбільша профілактика. Препаратом Стронгхолд можна обробляти вагітних та годуючих собак. Згідно з дослідженнями обробка мами значно знижує зараженість щенят.
Починаючи з 6-ти тижневого віку вже можна обробляти краплями Стронгхолд разом із мамою. Препарат вбиває популяцію бліх не тільки на тваринах, але й в приміщенні.
Чим небезпечні коростяні кліщі?
Коростяні кліщі знаходяться в підшкірному шарі, де вони "прогризають" ходи та відкладають у них яйця, що викликає дуже сильний свербіж. Спочатку уражається шкіра голови, шиї, потім інших ділянок тіла. З'являються почервоніння, часткові облисіння, садна, скоринки, шкіра потовщується та втрачає еластичність. Як наслідок, тварини худнуть і слабнуть.
Чим небезпечні круглі кишкові гельмінти?
Вони зосереджуються всередині тонкого кишківника тварини, можуть знаходитися там багато років, отруювати організм, не викликаючи зовнішніх симптомів.
Личинки деяких паразитів проходять стадії розвитку поза кишківника, мігрують в легені, потрапляють в печінку і викликають серйозні ушкодження. Такі ураження особливо характерні для щенят та молодих тварин.
Які ознаки зараження круглими кишковими гельмінтами?
Блювання, діарея. Втрата ваги, відсутність апетиту.
Збільшення живота, здуття кишківника. Поганий стан шерстного покриву та кашель.
Звідки з'являються круглі кишкові гельмінти?
Паразити потрапляють додому через бруд та частинки ґрунту на взутті. Яйця гельмінтів можна виявити в громадських парках, садах, на ігрових майданчиках і в пісочницях. Зараження гельмінтами може статися ще в утробі матері – личинки деяких видів нематод можуть проникати через плаценту в плід. У перші тижні життя цуценя чи кошеня, личинки паразита здатні викликати зараження через молоко матері або проникнути в організм тварини через шкіру. Личинки цих паразитів можуть розвиватися навіть у людей, якщо вони не дотримуються правил особистої гігієни.
Діти заражаються гельмінтами при тісному контакті з тваринами, вживанні в їжу немитих овочів, фруктів, ягід і зелені, а також при відвідуванні парків та дитячих майданчиків, забруднених продуктами життєдіяльності тварин.
Чим небезпечні вушні кліщі?
Вушні кліщі – особливий вид коростяних кліщів, які живуть в вушних каналах котів та собак. Паразити харчуються кров'ю та епідермісом шкіри, розмножуються, заповнюють вушний прохід темно-коричневим вмістом. Ця хвороба називається отодектоз – вушна короста. 80% випадків трапляється на слуховий прохід, бо там паразити відкладають яйця, але дорослі особини переміщаються по тілу тварини.
Заражені коти та собаки більш схильні до ризику розвитку бактеріальної інфекції.
Як вберегти улюбленців від зараження вушною коростою – отодектозом?
Найважливіше – регулярні профілактичні обробки. Якщо ваш улюбленець активно гуляє на вулиці, грається з іншими тваринами, постійно виїжджає на виставки, протипаразитарні краплі раз на місяць будут мати позитивний ефект.
Де коти можуть заразитися вушним кліщем?
Вушні кліщі передаються через матір, яку не обробляли протипаразитарними препаратами. Також, якщо кіт бував на вулиці чи в контакті з іншими тваринами. Будьте обережні з вуличними котами. Якщо ви підібрали такого кота і привели до свого домашнього улюбленця, є дуже велика ймовірність зараження вушним кліщем. Якщо у вас двоє котів, і один жаліється на вуха, а другий ні – це може означати, що він прихований носій.
Чи потрібно обробляти кота, який не гуляє на вулиці?
Звичайно, так. Навіть якщо кіт не буває на вулиці, паразити потрапляють додому на вашому одязі та взутті, з ґрунтом домашніх рослин, а також улюбленець може заразитися через укуси комарів. При контакті з іншими тваринами, власники також можуть раптово занести бліх, кліщів, глистів тощо.